Co je Neviditelná výstava

Představte si, že ztratíte zrak. Děsivé, že? A teď si představte, jak byste zvládali každodenní činnosti. Třeba jen zalít si kávu a neopařit se, připravit si jídlo, obléci se, vyjít na ulici a trefit na to správné místo, aniž byste zabloudili, nebo vás někdo okradl. Každý den tisíc výzev, každý den jedno velké dobrodružství. Troufáte si vstoupit do tohoto světa?

Neviditelná výstava vám nabízí jedinečnou příležitost, jak zakusit život nevidomého na vlastní kůži. Návštěvníci této výstavy se učí orientovat ve speciálně zatemněných prostorách, kde si vyzkouší situace z běžného života. Třeba jak se ve tmě pohybovat doma, v přírodě, nebo při nějakém kulturním zážitku. Jde vnímat svět i jinak než očima? To vám ukáží zcela či částečně nevidomí průvodci, kteří povedou nejen vaše nohy i ruce, ale na chvíli se stanou i vaším zrakem. Každých patnáct minut začíná prohlídka. Nevidomý průvodce vás provede několika místnostmi až k východu, za nímž už je světlo.

Tato výstava je vhodná pro každého zhruba od pěti let věku. Prohlídku lze absolvovat i v cizím jazyce: angličtině, němčině, španělštině a ruštině. Výstava není bezbariérová.

    Název (povinné)

    E-mail (povinné)

    Předmět

    Zpráva