Pro školy a školky

Vymyslet pro žáky zajímavý, a přitom poučný program, který by je po chvíli nenudil, nebývá jednoduché. Prohlídka na Neviditelné výstavě zaměstná nejen jejich smysly, ale ukáže jim, jak žijí nevidomí lidé. Seznámí se tu s jejich každodenním životem a problémy, ale poznají i sporty či jiné koníčky, kterým se nevidomí věnují. Lépe pak přijmou hendikepované spolužáky a naučí se, jak mohou nevidomým v některých situacích sami pomoci.

Během prohlídky budou žáci vedeni nevidomým průvodcem. Ten zodpoví všechny otázky, které je napadnou (je dobré si je se žáky společně připravit předem). Každých patnáct minut začíná prohlídka.

Pokud si nejste jistí vhodností programu výstavy, jako pedagog se můžete přijít nejprve podívat sami (vstup je zdarma, jen je nutná rezervace alespoň den dopředu a potvrzení, že ve škole pracujete). Obsah prohlídky lze pak po domluvě specificky upravit podle typu školy či věku dětí.

Prohlídka je vhodná pro ZŠ, SŠ i VOŠ z celé České republiky.

Také nabízíme program pro mateřské školy, který je určen předškolním dětem. Program trvá 45 minut, ale pouze 15 minut se odehrává ve tmavé části, zbytek je ve viditelné, kde si mohou děti vyzkoušet hry, které pro ně máme připravené, a předměty, které nevidomí využívají. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

Termín návštěvy doporučujeme vždy předem rezervovat na e-mailu info@neviditelna.cz nebo telefonním čísle 777 787 064.

VSTUPNÉ

    Název (povinné)

    E-mail (povinné)

    Předmět

    Zpráva