Neviditelná výstava

Klasická prohlídka:

Láká vás možnost poznat svět ze zcela jiné perspektivy? Chcete si vyzkoušet, jak ostré máte ostatní smysly, když vás zradí zrak? Pak navštivte Klasickou prohlídku na Neviditelné výstavě.

Ta je rozvržena do dvou částí. V zatemněné části si vyzkoušíte, jaké nástrahy na nevidomé čekají každý den. Jak se orientují například v rušném městě, ale i v přírodě, nebo třeba na koncertě. Jaké to je, když si musíte uvařit oběd, aniž byste na něj viděli. Vaše kroky tmou povedou zkušení nevidomí průvodci, kteří jsou připraveni odpovědět na všechny otázky. V druhé, takzvané viditelné části, se pak seznámíte s různými pomůckami, jež ulehčují nevidomým lidem život.

Říkáte si, co vám taková výstava může dát? Jednak poznáte svět nevidomých, který se dost dobře nedá popsat slovy. Dá se jen zažít. A navíc pobyt v temnotě prozradí mnohdy na člověka víc, než by čekal.

„Je to úžasný interaktivní zážitek. Mnoha lidem změní pohled na nevidomé lidi. Výstava chce ukázat, že být nevidomý je velice náročné, ale na druhou stranu, že to jde a že když máte ty správné lidi kolem sebe, jde to mnohem lépe.“ Lenka Hájková, průvodce

Výstava je vhodná pro všechny věkové skupiny zhruba od 4 let do 99. Prohlídky startují každých 15 minut ve všední den i o víkendu.

Kdo vás světem nevidomých provede?

Davídková Petra, Illeková Tereza, Kováčová Michaela, Kyncl Petr, Lusk Ondřej, Mirgová Barbora, Moravcová Jana, Petrašová Libuše, Pšanský Jaromír, Rous Tomáš, Seidlová Šárka, Trnka Jaroslav, Valér Lukáš, Vámoš Lukáš

Prohlídky je možné absolvovat v těchto jazycích: angličtina, španělština, ruština.

Pro více informací či rezervaci v případě větších skupin nebo potřeby tlumočníka využijte tyto kontakty: e-mail info@neviditelna.cz či telefon 777 787 064.

Prohlídka pro pokročilé:

Už jste si ve tmě docela jistí a chcete své dovednosti prohloubit? Nebo si prostě jen troufáte na pořádné výzvy? Právě pro vás je připravena Prohlídka pro pokročilé. Během hodiny a půl si v temné části vyzkoušíte různorodé úkoly z každodenního života nevidomých. Na rozdíl od Klasické prohlídky získáte více prostoru a vše si za asistence nevidomých průvodců pořádně osaháte. Podmínkou účasti je předchozí absolvování naší základní prohlídky.

I pro pokročilé má dvě části: tmavou a viditelnou. V té viditelné pak poznáte Braillovo písmo, zkusíte malovaní poslepu, chůzi s bílou holí a poznáte další pomůcky určené nevidomým. Prohlídka začíná vždy v 19:00 a pokud si chcete vychutnat i viditelnou část, pak je potřeba přijít včas.

Baví mě, když návštěvníci přistoupí na hru smyslů a zkoušejí používat sluch a hmat novým způsobem.“ Lukáš Vámoš, průvodce

Kdo vás povede tmou?

Lukáš Valer, Libuše Petrašová, Petr Kyncl, Jana Moravcová, Šárka Seidlová, Jaroslav Trnka, Lukáš Vámoš.

Prohlídky je možné absolvovat v těchto jazycích: angličtina, španělština, ruština.

Rezervace prohlídky pro pokročilé je nutná alespoň 3 dny předem na těchto kontaktech: e-mail info@neviditelna.cz či telefonu 777 787 064. Prohlídka v domluvený termín začíná vždy v 19. hodin.

Pohádková prohlídka:

Vymýšlet pro děti stále nové aktivity a výlety není jen tak. Zvlášť pokud se mají bavit i dospělí. Přesně pro takové rodiče s dětmi jsme připravili Pohádkovou prohlídku. Během hodiny strávené ve tmě děti prožijí kouzelné dobrodružství, při němž budou plnit různé úkoly. Pomohou Popelce či Zlatovlásce při jejich cestě za štěstím, budou zachraňovat zvířátka, nebo si potmě vystrojí ples. Díky tomu nejen poznají, jaké je to být nevidomým a přestanou se bát tmy, ale prohloubí i svůj vztah s rodiči. A jako odměna za statečnost na každého čeká pohoštění a malý dárek.

Máte strach, že to děti ve tmě nezvládnou? Díky milým průvodcům dětem ani nepřijde, že by se měly něčeho bát. Společně s nimi přijdou na to, že ve tmě žádná strašidla nečekají.

„Když jsou tu děti, snažím se zaměřit na spolupráci dospělých a dětí. Ukázat jim, že jsou všichni na jedné lodi, ať velcí nebo malí, každý se něčeho bojíme, na něco se těšíme a jsme na něco zvědaví.“ Jaromír Pšanský, průvodce

Tato výstava je vhodná pro děti zhruba od 4 do 8 let. Prohlídky se pořádají o víkendu. Před každou prohlídkou je potřeba udělat rezervaci nejpozději 3 dny před prohlídkou.

Vaším kouzelným průvodcem bude:

Petr Kyncl, Jana Moravcová, Šárka Seidlová, Jaroslav Trnka, Lukáš Vámoš

Rezervace pohádkové prohlídky je nutná alespoň den předem na těchto kontaktech: e-mail info@neviditelna.cz či telefonu 777 787 064.

    Název (povinné)

    E-mail (povinné)

    Předmět

    Zpráva