Koukněte se na Neviditelnou výstavu (Nový Týdeník.cz)

Koukněte se na Neviditelnou výstavu (Nový Týdeník.cz)

Koukněte se na Neviditelnou výstavu (Nový Týdeník.cz) 150 150 dori

Koukněte se na Neviditelnou výstavu

Koukněte se na Neviditelnou výstavuPředstavte si, že se ocitnete v naprosté tmě. Může vám hodina slepoty otevřít oči? To si budete moci sami vyzkoušet od 1. dubna tohoto roku v Novoměstské radnici v Praze 2, kde bude otevřena ojedinělá „neviditelná“ výstava. 

Krok do neznáma
Neviditelná výstava se snaží návštěvníkům přiblížit svět nevidomých lidí a ukázat jim, jaký je život bez smyslu, díky kterému získává člověk nejvíce informací. Formou interaktivního cestování v absolutní tmě si návštěvníci výstavy vyzkoušejí, jaké to je orientovat se pouze podle hmatu, zvuků a vůně.

Výstava beze světel
Návštěvníci výstavy se dostanou do neviditelného světa každodenního života nevidomých -budou zde procházet jednotlivými místnostmi tak, jako by se ocitli doma v obývacím pokoji nebo kuchyni. Poslepu se pak dostanou nejen na ulici, ale i do přírody, lovecké chaty či do g0alerie. Smyslem výstavy je ukázat návštěvníkům, že i přes dočasnou ztrátu zraku a navzdory obtížím při orientaci může svět být stále krásný.

Oslepeni vedeni nevidomým
Celou výstavu budou oslepené skupinky doprovázeny nevidomými průvodci. Ti jim prozradí nejen mnoho zkušeností ze svého života, ale předvedou jim zařízení a předměty, které ve svém životě běžně používají. Vyzkoušejí si tak číst Braillovo písmo anebo používat mluvící hodiny. Podobný projekt, jako je Neviditelná výstava, už probíhá třetím rokem v Budapešti, kde ji navštívilo již přes 150 tisíc lidí.

Více informací na www.neviditelna.cz a facebookové stránce výstavy.

 

source

    Název (povinné)

    E-mail (povinné)

    Předmět

    Zpráva