Neviditelná výstava

Neviditelná výstava

Neviditelná výstava 150 150 k.simon

Neviditelná výstava. Zdá se vám toto slovní spojení nelogické? Myslíte si, že když někdo něco vystavuje (lhostejno, zda se jedná o fotografie, sochy, kresby nebo třeba historické vidle), návštěvník by se měl pokochat pohledem na tyto předměty? Omyl! I výstavu lze nevidět a přitom si z ní odnést nezapomenutelný zážitek. Stačí vyrazit na Novoměstskou radnici na Karlově náměstí v Praze.

Neviditelná výstava nabízí víc než možnost zhlédnutí nejrůznějších exponátů; jejím prostřednictvím se na zhruba hodinu ocitnete ve světě lidí, kteří „vidí“ pouze neproniknutelnou tmu. Vaše oči, na něž jste zvyklí se spoléhat, jsou najednou vyřazeny z provozu. Musíte použít ostatní smysly, abyste se v novém světě dokázali zorientovat. Postupně se „podíváte“ do běžného bytu, na ulici, kde není vůbec složité narazit do dopravní značky nebo vstoupit přímo do cesty jedoucího auta. Zavítáte rovněž do venkovské chaty, jen tak do přírody, do výstavní síně a na samotný závěr máte možnost si vychutnat svůj oblíbený nápoj v příjemné kavárně.

Neviditelná výstava poskytuje nám, kteří máme možnost svět kolem sebe vidět, možnost nahlédnout do světa těch, kteří toto štěstí nemají. Že si neumíte představit, jaké to je? Vypravte se na Neviditelnou výstavu! Možná pak budete na nevidomé lidi pohlížet poněkud jinak; jejich svět dokáže být stejně krásný jako ten náš. Autentičtější už být Neviditelná výstava nemůže. Světem tmy Vás navíc provedou Ti, jenž se zde cítí jako ryba ve vodě – průvodci, kteří trpí částečnou nebo úplnou ztrátou zraku.

zdroj

    Název (povinné)

    E-mail (povinné)

    Předmět

    Zpráva