Neviditelná výstava aneb když tě vedou smysly

Neviditelná výstava aneb když tě vedou smysly

Neviditelná výstava aneb když tě vedou smysly 150 150 k.simon

Jaké to je dívat se, ale nevidět? Jaký je vlastně život nevidomých? To vám přiblíží unikátní projekt nazvaný Neviditelná výstava v Novoměstské radnici. Na co se můžete těšit? Především na neopakovatelný zážitek!

Výstava je rozdělena na dvě části. V té první se seznámíte s životem nevidomých jako takovým. Můžete si sami prakticky vyzkoušet pomůcky, které jim usnadňují život a které běžně používají, ač si budete občas připadat jako v soutěži: „Uhádni tajemný předmět“. Dozvíte se něco o Braillově písmu, ale především prověříte, jak jsou na tom vaše smysly, když je ten, který jste zvyklí používat nejvíce, zrak, vyřazen z provozu. To vše zábavnou a nenásilnou formou navíc za asistence nevidomých průvodců, kteří jsou vždy ochotní zodpovědět jakékoliv dotazy týkající se života beze zraku či samotného hendikepu.

V druhé části výstavy vás pak již pohltí naprostá tma. Musíte se spolehnout už jen na svůj hmat, sluch a čich. Nemusíte se ale bát. Když by vás i tyto smysly zklamaly, je tu opět pomocná ruka nevidomého průvodce. Postupně projdete několika místnostmi, které mají za úkol simulovat prostředí důvěrně známé z každodenního života, které ovšem bez zraku může představovat celkem oříšek. Jak se vyznáte na ulici plné aut, v bytě, v lese, když najednou jediné, co vidíte, je pouze tma?

Návštěva Neviditelné výstavy pro vás bude určitě zkušenost. Bude to i zábava. Optimismus, životní elán a pohled na svět nevidomých průvodců vás naprosto uchvátí. Hodina beze zraku vám možná otevře oči. NadPrahou tento zážitek vřele doporučuje. Určitě si jej nenechte ujít, času je ještě dost a dost. Výstava je plánována minimálně do konce roku 2013.

zdroj

    Název (povinné)

    E-mail (povinné)

    Předmět

    Zpráva